Darkovice
moravskoslezský kraj

Mapa

Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Evangelium podle houslí

Evangelium podle houslíDatum konání:
4.4.2016

Zveme vás na Chrámové oratorium ostravského skladatele Pavla Helebranda v provedení 180 zpěváků a hudebníků v čele s Jiřím Pavlicou a Hradišťanem. Zazní v čerstvě zrekonstruované katedrále Božského Spasitele v Ostravě v pondělí 4. dubna a o týden později 11. dubna v chrámu Panny Marie Sněžné v Olomouci.

Za posluchači a diváky se tak dílo vrací opět po třech letech. V Ostravě se uvádělo v letech 2009 až 2011 a vidělo ho na 7 tisíc lidí, v roce 2013 se hrálo s velkým úspěchem v Ludgeřovicích. Premiéru mělo v emočně vypjaté atmosféře po teroristickém útoku na newyorská dvojčata v roce 2001 u Olomouce na Svatém Kopečku a jeho součástí tehdy byla i pouť.

Záštitu nad ostravskými představeními převzali biskup ostravsko-opavské diecéze František Václav Lobkowicz a starosta obce Ludgeřovice Daniel Havlík. Hrát se bude v 10 hodin dopoledne převážně pro školy, ale i pro veřejnost, večerní představení začne v 19.30.

Vstupenky na večerní představení v cenách od 150 korun na volná sezení do 400 na konkrétní místa a na dopolední představení v jednotné ceně 70 korun zájemci mohou zakoupit na všech pobočkách Ostravského informačního servisu, v předprodeji Národního divadla moravskoslezského v ulici Čs. legií a také v budově Telepace na Kostelním náměstí 2 v Ostravě.

Plakát...