Darkovice
moravskoslezský kraj

Mapa

Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Hlučínská radnice zve k prohlídce prostor

Hlučínská radnice zve k prohlídce prostorDatum konání:
28.5.2015

Den otevřených dveří radnice se koná ve čtvrtek 28. května od 16 hodin do 18.30. Návštěvníci si budou moci prohlédnout místnost, ve které zasedá rada, i kancelář starosty a obřadní síň.

Zpestřením by měla být také výstava z díla Elen Thiemlové. Její obrazy, většinou inspirované Hlučínskem, jeho krajinou i svérázem místních lidí, zdobí reprezentativní prostory radnice. Do místnosti rady města a do kanceláří starosty a místostarostky zapůjčila známá výtvarnice dvě samostatné kolekce s hlučínskými motivy a jedno větší plátno s pohledem z Vinné hory. „Jsem ráda, že se moje obrazy líbí a že zpříjemní prostory na radnici,“ prohlásila Elen Thiemlová. Lidi z Hlučínska zachycuje v typických situacích, jak se s nimi denně potkává, dobře zvládnutou technikou, s laskavým humorem, který je výrazným znakem mnoha jejích obrázků, a s citem pro zajímavý okamžik.

Rodačka z Ostravy je nyní pevně spjata s Hlučínem, kam před nedávnem přestěhovala svůj ateliér Viridian, první středisko pro rozvoj umění, které po sametové revoluci nabídlo výtvarné kurzy dospělým.

Na setkání se všemi návštěvníky se už těší vedení města v čele se starostou Pavlem Paschkem. „Den otevřených dveří je takovým symbolickým potvrzením toho, že chceme skutečně radnici více otevřít občanům města. Navíc obrázky Elen Thiemlové mě osobně okouzlily neotřelým vtipem a nezvyklými postřehy ze života zdejších lidí. Proto jsem uvítal, že je Elen Thiemlová zapůjčila na radnici, a samozřejmě se chci o radost z nich podělit i s dalšími Hlučíňáky. Zároveň bychom jim chtěli ukázat ty prostory radnice, kam se normálně nedostanou,“ prohlásil starosta.

Ivana Gračková tisková mluvčí města Hlučín 736 281 733