Darkovice
moravskoslezský kraj

Mapa

Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > No Name přiveze do Hlučína písničku pro Adélku

No Name přiveze do Hlučína písničku pro AdélkuDatum konání:
27.6.2015

Slovenská pop-rocková kapela No Name vystoupí v sobotu 27. června v Hlučíně na štěrkovně. Bude její druhý, a také poslední koncert v Moravskoslezském kraji v letošní festivalové sezoně. A skupina přiveze překvapení, jednu z písniček věnuje tříleté Adélce z Hlučína - Darkoviček, která trpí dětskou mozkovou obrnou. Děvčátku teď pomáhá celý Hlučín, který se spojil, aby vybral peníze na speciální rehabilitační terapii. „Když jedeme koncertovat do Hlučína, tak se chceme připojit k celohlučínské akci solidarity,“ prohlásil manažer kapely Filip Šmíd.

Muzikanti se do Hlučína mimořádně těší. „Na hlučísnkej Šterkovne sme kedysi dávno pradávno začínal. S týmto miestom nás spája aj prvá historická ochutnávka pálenky menom Orechovica Doniesol nám ju náš kamarát Dan, nikdy pred tým, a potom tiež nie, sme sa s podobným alkoholom nestretli. Dúfam, že Dan dôjde aj tentokrát!“ řekl zpěvák a kytarista Dušan Timko. Skupina navíc přijede do Hlučína s novým spolupracovníkem.

„Máme nového osvetlovača, tak veríme, že sa na Hlučíne predvedie. Dnes už len hudba nestačí! Je to skúsený borec, tak dúfam, že našej muzike pridá adekvátny vizuál,“ doplnil Timko.

Letos už No Name vystupovali v Ostravě. „Odpálili sme tam koncert pre vysokoškolákov z techniky, konkrétne pre študentov fakulty informatiky a elektrotechniky. Tak sme sa cestou v aute bavili o tom, čo ponúknuť iťákom. Preštudoval som si špecifiká fakulty, zistil, že strašiakom pre študákov je teoretická informatika a najväčší strach majú z lineárnej algebry. Tak sme sa zasmiali a vybavené!“ vylíčil Timko, jak se hudebníci zapletli do odborných termínů, které jim vůbec nic neříkaly.

Předskokany No Name na hlučínské štěrkovně budou téměř domácí Nebe Jeez a Krackhouse Family, kteří už se těší na podporu svých fanoušků. Koncert, který odstartuje bohaté kulturní léto na hlučínské štěrkovně, začne v 17.30. Vstupenky lze stále ještě koupit v předprodeji, prodávají se v Ticketstream, v Hospodě 56ka, v Informačním centru Hlučín a v hlučínské sportovní hale, k dispozici budou i na místě. Jedna přijde na 300 korun.