Darkovice
moravskoslezský kraj

Mapa

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


Prodej kuřic

Datum konání: 7. 11. 2016

Farmička Orlík přináší občanům možnost objednat si kvalitní kuřice s plným vakcinačním programem, výběrem ze 14 druhů, s volbou termínu a dovozem až „do kurníku“, což oceňují především starší chovatelé. Součástí naší práce je i bezplatné poradenství pro odběratele.

Leták...Poplatek za vodu a kabelovou televizi

Datum konání: 31. 10. 2016

Na Obecním úřadě v Darkovicích se již platí voda a kabelová televize.

Splatnost poplatku je do 31.10.2016.Oznámení o plánovaném přerušení dodávky elektrické energie

Datum konání: 25. 10. 2016

ČEZ Distribuce a.s. Vám v souladu se zákonem 458/2000 Sb. oznamuje, že z důvodu prací na vedení vysokého napětí, bude přerušena dodávka elektrické energie:

dne 25.10.2016 od 7:30 do 16:30 hod.

V obci Darkovice: Část obce, dle přiložené orientační mapky (vypínání v červeně označeném území).

Ohlášení formou letáků provedou v místě vypínání pracovníci energetiky.Sběr velkoobjemového a nebezpečného odpadu a elektro zařízení

Datum konání: 22. 10. 2016

Sběr velkoobjemového a nebezpečného odpadu proběhne v Darkovicích
v sobotu 22. 10. 2016 od 8.00 do 12.00 hodin
na ulici U Kluziště vedle hřiště s umělým povrchem v Darkovicích.

Upozorňujeme občany, že do velkoobjemového odpadu nepatří sklo, železo, stavební suť, papír, odpad z podnikatelské činnosti. Sběr velkoobjemového odpadu je určen pouze pro občany Darkovic.

Počet přistavených kontejnerů je přímo úměrný počtu popelnic v naší obci. Žádáme proto občany, aby zde odkládali pouze odpad, který zde opravdu patří!!

 

Sběr elektro zařízení proběhne rovněž
v sobotu 22. 10. 2016
na ul. U Kluziště u hřiště s umělým povrchem.

Upozorňujeme, že elektro zařízení (televize, počítače, pračky, ledničky, atd.) musí být kompletní, nesmí se z něj vybírat žádné součástky či díly. Takovéto kompletní elektro zařízení pak není odpadem, ale jde na recyklaci. Elektro zařízení se bude odkládat odděleně od ostatního odpadu.Darujte krev se starosty Hlučínska

Datum konání: 6. 10. 2016

Starostové obcí a měst Hlučínska vyzývají všechny spoluobčany k darování krve v rámci akce "Darujte krev se starosty Hlučínska"

6. a 13. října 2016 vždy od 8:00 do 10:00 hodin

v Transfuzní stanici Opava.

Plakát...Setkání chrámových sborů Hlučínska

Datum konání: 2. 10. 2016

Setkání chrámových sborů Hlučínska se uskuteční v neděli 2. října 2016 v 15.00 hodin v kostele sv. Jana Křtitele v Sudicích.

Plakát...Preventivní akce - Řídím bez opice

Datum konání: 1. 10. 2016

Dne 1. října 2016 od 8:00 hod. do 18:00 hod. moravskoslezští policisté zopakují inovativní preventivní projekt „Řídím bez opice“, který bude probíhat v areálu Centra bezpečné jízdy Ostrava.

Hlavním cílem projektu je snížení počtu protiprávního jednání pod vlivem alkoholu či drog v souvislosti řízením motorových vozidel.

Účastníci této preventivní aktivity budou mít možnost vyzkoušet si jízdu (ve vozidle autoškoly nebo ve vlastním vozidle) pod „vlivem“ alkoholu nebo drog. Nápomocny tomu budou dva simulátory tzv. alkobrýle – simulátor vidění opilého řidiče a tzv. drogobrýle – simulátor účinku požití marihuany. Právě špatný odhad vzdálenosti, rozdvojené vidění, nesoustředěnost, pocit, že řídím vozidlo rovně…to je výčet situací, které si účastník může „bezpečně“ vyzkoušet na vlastní kůži.

Úkolem účastníka bude s vozidlem projet jednoduchou trasu a to celkem třikrát. Nejprve trasu projedr tzv. „za střízliva“ a následně s uvedenými brýlemi. Účastníci budou muset před každou jízdou dojít k vozidlu, odemknout jej, nastartovat a jízda již bude na jejich osobní odvaze. Účelem celé akce je uvědomění si možných rizik a následků v souvislosti s jízdou pod vlivem alkoholu či drog. Předpokládáme, že na této osobní reálné zkušenosti zúčastněné odradíme od budoucí jízdy pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek. Věříme, že tuto zkušenost budou šířit dál ve svém okolí a sami budou aktivně iniciovat bezpečnou jízdu bez ovlivnění alkoholem či drog.

Po jízdách následuje krátká beseda s dopravními policisty na téma alkohol a drogy za volantem. Absolventi této akce dostanou jednorázový alkohol test pro orientační zjištění alkoholu v dechu a samolepku na vozidlo s logem projektu. Samolepka vtipnou formou upozorní ostatní řidiče, že vozidlo řídí zodpovědný řidič a účastník této preventivní aktivity.

Co mám pro svou účast udělat?

  • zaregistrovat se na www.centrum.libros.cz
  • včas přijet svým vozidlem do areálu
  • nebo se dotazovat v autoškole svého instruktora, zda se autoškola bude účastnit

V předchozích kolech projektu jsme zaznamenali vysoký zájem z řad veřejnosti, ale poněkud malý zájem ze strany provozovatelů autoškol. Apelujeme na zájemce o řidičské oprávnění, aby nenechávali výcvik „pouze“ na autoškolách, ale i svým iniciativním přístupem (dotazováním u provozovatelů autoškol, zda se již účastnili nebo účastnit budou, nebo u svých rodičů) se chtěli zúčastnit této nenáročné aktivity. Na základě této vlastní zkušenosti se mohou vyvarovat budoucí jízdy pod vlivem alkoholu či drog a tímto přispět k větší bezpečnosti na cestách.

Předchozích kol se zúčastnilo okolo 250 řidičů ať už z řad veřejnosti nebo žáků autoškol. Z vyplněných dotazníků od účastníků vyplývá, že tato preventivní aktivita pro ně byla přínosem a velkou většinu odradila od případné budoucí jízdy pod vlivem alkoholu a drog. Akci doporučují opakovat a absolvovat by ji měli především žáci autoškol či začínající řidiči.

Projekt je realizován společně se sdružením Ostrava bezpečná doprava!!!, financován je z rezortního Programu Ministerstva vnitra v oblasti prevence kriminality.

por. Mgr. Kateřina Špoková - komisař

Pozvánka...Oznámení o plánovaném přerušení dodávky elektrické energie

Datum konání: 22. 9. 2016

ČEZ Distribuce a.s. Vám v souladu se zákonem 458/2000 Sb. oznamuje, že z důvodu prací na vedení vysokého napětí, bude přerušena dodávka elektrické energie:

dne 22.9.2016 od 7:30 do 18:00 hod.

V obci Darkovice: Část obce, dle přiložené orientační mapky (vypínání v červeně označeném území).

dne 29.9.2016 od 7:30 do 18:00 hod.

V obci Darkovice: Část obce, dle přiložené orientační mapky (vypínání v červeně označeném území).

Ohlášení formou letáků provedou v místě vypínání pracovníci energetiky.Setkání schol regionu Hlučínska v Píšti

Datum konání: 18. 9. 2016

Setkání schol regionu Hlučínska se uskuteční v neděli 18. září 2016 v 16.00 hodin v kostele sv. Vavřince v Píšti.

Plakát...Taneční kurz 2016

Datum konání: 17. 9. 2016

V letošním roce bude již tradičně pořádán v Kulturním domě v Darkovicích taneční kurz pro začátečníky i pokročilé tanečníky. Výuka obou skupin je vedena samostatně.

Kdy: září - listopad 2016

Kurz bude mít 10 výukových lekcí (každá z těchto lekcí trvá 3 hodiny) + jednu závěrečnou lekci (tzv. prodlouženou).

Cena: 2 990,- Kč

Prosíme zájemce, aby se přihlásili na níže uvedenou adresu a složili zálohu ve výši 1 000,- Kč splatnou nejpozději do 30.6.2016.

 

Přihlášení a případné dotazy:

  • E-mail: alena_konecna(zavinac)post.cz
  • Telefon: 737500692

Video z předchozího roku

Leták...