Darkovice
moravskoslezský kraj

Mapa

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality

Aktuality


 

 

Darování krve se starosty Hlučínska

Datum konání: 7. 4. 2016

Darování krve se starosty Hlučínska proběhne ve čtvrtky 7. 4. a 14. 4. 2016.

Pozvánka...Zahájení pravidelných svozů zeleně

Datum konání: 4. 4. 2016

Od 4.4.2016 opět zahájen pravidelný svoz nádob na odpad ze zeleně.

Nádoby se budou odvážet každé sudé pondělí až do konce listopadu.Evangelium podle houslí

Datum konání: 4. 4. 2016

Zveme vás na Chrámové oratorium ostravského skladatele Pavla Helebranda v provedení 180 zpěváků a hudebníků v čele s Jiřím Pavlicou a Hradišťanem. Zazní v čerstvě zrekonstruované katedrále Božského Spasitele v Ostravě v pondělí 4. dubna a o týden později 11. dubna v chrámu Panny Marie Sněžné v Olomouci.

Za posluchači a diváky se tak dílo vrací opět po třech letech. V Ostravě se uvádělo v letech 2009 až 2011 a vidělo ho na 7 tisíc lidí, v roce 2013 se hrálo s velkým úspěchem v Ludgeřovicích. Premiéru mělo v emočně vypjaté atmosféře po teroristickém útoku na newyorská dvojčata v roce 2001 u Olomouce na Svatém Kopečku a jeho součástí tehdy byla i pouť.

Záštitu nad ostravskými představeními převzali biskup ostravsko-opavské diecéze František Václav Lobkowicz a starosta obce Ludgeřovice Daniel Havlík. Hrát se bude v 10 hodin dopoledne převážně pro školy, ale i pro veřejnost, večerní představení začne v 19.30.

Vstupenky na večerní představení v cenách od 150 korun na volná sezení do 400 na konkrétní místa a na dopolední představení v jednotné ceně 70 korun zájemci mohou zakoupit na všech pobočkách Ostravského informačního servisu, v předprodeji Národního divadla moravskoslezského v ulici Čs. legií a také v budově Telepace na Kostelním náměstí 2 v Ostravě.

Plakát...Bazar dětského oblečení

Datum konání: 19. 3. 2016

Bazar dětského oblečení a potřeb se uskuteční 19.3.2016 od 8-11:30.

Pozvánka...Besedu o Montessori programu v Hlučíně

Datum konání: 3. 3. 2016

V čem spočívá Montessori systém ve školce? Jak vypadá třída uplatňující Montessori program? Je nebo není vhodný pro Vaše dítě? Přijďte si popovídat.

Kdy: ve čtvrtek 3.března od 15:30

Kde: MŠ Severní, Hlučín, skolka.hlucin.com

Pozvánka...

 Jindřich Štreit bude vystavovat v Hlučíně

Datum konání: 1. 3. 2016

Unikátní výstava fotografií mistra sociálního dokumentu Jindřicha Štreita s názvem Držíme spolu bude mít vernisáž v Kulturním domě Hlučín v úterý 1. března v 16 hodin za účasti autora. K vidění bude v Hlučíně jen do 12. března.

Kolekci snímků pořizoval Jindřich Štreit od loňského února do října ve spolupráci s Asociací rodičů dětí s dětskou mozkovou obrnou a přidruženými neurologickými onemocněními ČR. Snímky vznikaly v Sanatoriích Klimkovice, kam rodiče se svými dětmi přijíždějí za náročnou rehabilitací. V lázních měla putovní výstava svou vernisáž v listopadu loňského roku.

Budeme rádi, když také přijmete naše pozvání na vernisáž.

Pozvánka...Cvičení JÓGY

Datum konání: 29. 2. 2016

V pondělí 29.2.2016 začíná v červeném sále Kulturního domu v Darkovicích cvičení JÓGY.

Cvičit se bude každé pondělí od 18:00 hodin.

Doneste si podložku a deku.Odborné kurzy profesní kvalifikace - Šilheřovice

Datum konání: 25. 2. 2016

Střední škola hotelnictví, gastronomie a služeb SČMSD Šilheřovice s.r.o. nabízí profesní kvalifikace:

  • kosmetička
  • vizážistka
  • manikérka a nehtová designérka
  • pedikérka a nehtová designérka

Podrobnosti...Zažijte středověk v Muzeu Hlučínska

Datum konání: 11. 2. 2016

Vážení příznivci,

rádi bychom Vás srdečně pozvali na novou interaktivní výstavu „Středověk“, která bude v Muzeu Hlučínska zahájena ve čtvrtek 11. února 2016 v 16.00 hodin.

Rok 2016 je plný historických výročí. Z těch nejvýznamnějších jmenujme alespoň 700 let od narození císaře a krále Karla IV., z méně známých, pro město Hlučín však nikoliv nevýznamných jubileí si budeme připomínat 760 let trvání města. S ohledem na tato výročí připravilo Muzeum Hlučínska ve spolupráci s Moravským zemským muzeem v Brně interaktivní výstavu Středověk. Výstava ponechává stranou složitou tematiku politických dějin a naopak se snaží návštěvníkovi přiblížit středověký svět v jeho každodennosti. Jedním z cílů je přiblížit dnešní společnosti středověkého člověka pomocí obyčejných otázek: Co jedl? Jak se oblékal? Čím se živil? Jak se bavil? Každý tak bude moci poodhalit neznámá fakta a vyzkoušet si na vlastní kůži, jaké to je sedět v kládě, kolik váží opravdové brnění, nebo jak se asi cítil husita na voze, když se na něj valil křižácký útok. Výstava prezentuje řadu exponátů, z nichž většinu si může návštěvník „osahat“. Takový přístup zatím není v českém muzejním prostředí rozšířenou praxí, umožňuje však, aby si každý návštěvník odnesl nejen hluboký, ale především komplexní dojem z dané tematiky.

Plakát...Omezení pošty

Datum konání: 2. 2. 2016

Pošta Darkovice bude v úterý 2.2.2016 otevřena pouze v dopoledních hodinách od 8:00 do 11:00 hodin.