Darkovice
moravskoslezský kraj

Mapa

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Oznámení okolních obcí

Oznámení okolních obcí


Novější 1 3 7 12 18

Kravaře - Zámecká expozice opět ožila

Datum konání: 20. 6. 2020

30. května zahájili v Kravařích turistickou sezónu a tím zpřístupnili zámek, tedy i stálou zámeckou expozici, všem návštěvníkům.

V letošní turistické sezóně má kravařský zámek navíc připraveno hned několik novinek. Tou první je, že prohlídkový okruh doplnili novou unikátní výstavou „Hračky ze zámku a podzámčí“, kde si budou moci návštěvníci prohlédnout historické hračky z období kolem roku 1900.

Koho zaujala tato pozvánka na kravařský zámek, může jej přijet navštívit od úterý do neděle, mezi 10.00 a 17.00 hodinou. Komentované prohlídky s průvodcem začínají vždy v celou hodinu a trvají zhruba 45min.

Pozvánka - prohlídky zámku
Pozvánka - výstava hračekFestival kultury a hlučínských řemesel 2020

Datum konání: 12. 7. 2020

Festival kultury a hlučínských řemesel proběhne v neděli 12. 7. 2020 od 14,00 hod. na Mírovém náměstí v Hlučíně.

Plakát...Hlučín - Poděkování charity

Datum konání: 20. 5. 2020

Dopis od ředitele charity Hlučín s poděkováním za podporu během karantény.

Poděkování...Hlučínsko - Spanilá vyjížďka

Datum konání: 6. 6. 2020

Auto Moto Club Kravaře srdečně zve nejen nadšence historických vozidel na Spanilou vyjížďku, v sobotu 6.6.2020 od 14:00 hodin u zámku v Kravařích.

Podrobnosti...Děhylov - Rekonstrukce cyklostezky

Datum konání: 11. 5. 2020

Rekonstrukce cyklistické trasy Jantarové stezky
V období od 11. 5. 2020 do 19. 7. 2020 bude obec Děhylov provádět rekonstrukci povrchu cyklistické trasy podél řeky Opavy v úseku od výpustě rybníku Štěpán směrem k Děhylovu. Rekonstrukci cyklistické trasy bude provádět firma Ostravské stavby a.s. a tuto stavbu bude, vedle obce Děhylov, spolufinancovat také Moravskoslezský kraj. Vzhledem k technologii prováděné rekonstrukce a k bezpečnosti pracovníků firmy i turistů bude po dobu rekonstrukce tento úsek uzavřen.

Proto Vám, po dobu výstavby, nabízíme náhradní turistickou trasu mezi Martinovem a Děhylovem. Tato náhradní trasa vede po místních a účelových komunikacích a je po celé své délce označena. Je vyhrazena pouze pro pěší a cykloturisty. Ze strany od Martinova začíná odbočkou z ulice Na pastvisko. V Děhylově pak končí u železničního přejezdu, kde navazuje na současnou cyklostezku ve směru k Loděnici (viz. přiložena mapka – trasa je zvýrazněna červeně). Žádáme důrazně o dodržování přechodného dopravního značení, které zakazuje vstup a vjezd do prostoru staveniště. Nevystavujte sebe ani své děti zbytečnému riziku.

Děkujeme Vám všem za pochopení a toleranci k přechodnému snížení komfortu turistiky v této části. Náhradou všem pak bude opravený úsek cyklostezky, který je v havarijním stavu.

Mapa objížďky...Hlučín - Znovuotevření Muzea Hlučínska

Datum konání: 18. 5. 2020

Vážení návštěvníci a příznivci Muzea Hlučínska,
po téměř dvou měsících znovu otevíráme své expozice a výstavní prostory veřejnosti.

Brány stálé expozice Muzea Hlučínska se pro Vás otevřou již 12. května 2020.

Kdo nevěří, že by se renesanční zámek mohl proměnit v plovárnu, by si rozhodně neměl nechat ujít novou výstavu „Kouzlo starých plováren“, která se veřejnosti zpřístupní 18. května 2020 a po celé léto nabídne pod mohutnými klenbami takové ochlazení, jaké nezažijete ani na té nejskvělejší plovárně. Vaše oči se přitom budou moci kochat sbírkou historických plavek...

 

Vážíme si Vaší přízně a prosíme:

vstupujte jen se zakrytým nosem a ústy
dodržujte rozestupy 2 metry
dezinfikujte si ruce
buďte shovívaví – kapacita návštěvníků je omezena

Pozvánka...Broumov - Diakonie Broumov, vyhlašuje veřejnou sbírku použitého šatstva

Datum konání: 25. 3. 2020

Diakonie Broumov, sociální družstvo, v současné době boje proti koronaviru a s tím spojených nutných opatřeních vyhlášených vládou České republiky, nemá dostatek finančních prostředků na svozovou činnost – má zavřená střediska a prodejny, nedostatek zaměstnanců.

Podrobnosti...Hlučín - Rozšířené pracovní hodiny FÚ

Datum konání: 5. 3. 2020

Od 5. března  vyjíždí úředníci Finančního  úřadu pro Moravskoslezský kraj mimo svá pracoviště, aby vybírali přiznání k dani z příjmů fyzických osob ve vybraných obcích. Dále budou i rozšířené pracovní hodiny.

Podrobnosti...Bohuslavice - Divadlo Limonádový Joe

Datum konání: 14. 3. 2020

Obec Bohuslavice Vás zve na muzikál "Limonádový Joe" v sobotu 14.3. v 18:30 hodin v sále KD Bohuslavice.

Plakát...Darujte krev se starosty Hlučínska (duben 2020) - ZRUŠENO

Datum konání: 16. 4. 2020

Starostové obcí a měst Hlučínska vyzývají všechny spoluobčany k darování krve v rámci akce Darujte krev se starosty Hlučínska

Akce proběhne ve dnech 16. a 23. dubna 2020 vždy od 8:00 do 10:00 hod. v Transfuzní stanici Opava.

Pozvánka...

Z důvodu vyhlášení nouzového stavu se Darování krve se starosty Hlučínska v plánovaných termínech 16. a 23. 4. 2020 neuskuteční. Transfuzní stanice Slezské nemocnice v Opavě však ráda přivítá dárce krve.

S ohledem na současnou epidemiologickou situaci a v rámci snahy maximálně zkrátit pobyt dárců na oddělení transfuzní stanice a omezit kontakt mezi dárci, se prosím na odběry krve i plazmy hlaste na telefonním čísle 800 800 127.

Více informací naleznete na: https://www.snopava.cz/darci-krveNovější 1 3 7 12 18