Darkovice
moravskoslezský kraj

Mapa

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Oznámení okolních obcí

Oznámení okolních obcí


Kravaře - Vánoce na zámku

Datum konání: 9. 12. 2017 - 10. 12. 2017

Město Kravaře, oddělení kultury Vás zve na akci Vánoce na zámku, která se uskuteční 9. a 10. prosince 2017 od 9:00 do 17:00 hod. na zámku v Kravařích.

Kromě ukázek lidových řemesel bude připravený bohatý doprovodný program, dále výzdoba zámecké kaple - kaple v krajce, o kterou se postará Klub paličkované krajky z Bohuslavic. Využít můžete také jedinečnou možnost prohlédnout si a poslechnout unikátní salónní hudební hodiny s polyphonem. Pro děti bude připraveno Loutkové divadélko babky Miládky, dílničky pro děti, zdobení perníčků, hlídání dětí v připraveném dětském koutku. Na akci najdete Strom splněných přání, jehož prostřednictvím budete moci podpořit děti z Klokánku v Dolním Benešově.

Vstupné
Dospělí, senioři – 40 Kč
Děti – 20 Kč 

Plakát...Hlučín - Unikátní betlémy v Muzeu Hlučínska

Datum konání: 4. 12. 2017

Betlémy

Společně s vánoční výstavou o životě aristokratických dětí připravilo Muzeum Hlučínska prezentaci dvou vyřezávaných betlémů z dílen známých řezbářů Horsta Benka a Gerharda Jandy. Betlémy nepatří k nejmenším, společně zabírají celou místnost a jsou zajímavé zejména tím, že je autoři zasadili do hlučínských reálií. Zatímco Hlučínský betlém v duchu svého jména zobrazuje na pozadí vyřezávané panorama města Hlučína, pak Slezský betlém odkazuje ke Kravařím, kde byl vyřezán. Prostředí vzniku obou betlémů se promítlo i do vypodobnění některých postaviček, mezi nimiž je možno najít například historické osobnosti jako byl sochař Johannes Janda nebo malíř Johannes Bochenek, ale i osoby ze současnosti či nedávné minulosti. Zejména pamětníkům tak neujdou postavy kravařského děkana, kostelníka Vincka, hlučínské spisovatelky Jany Schlossarkové, či potulných žebráků Aloise a Janka.

Betlémy bude možno obdivovat v Muzeu Hlučínska až do 4. 2. 2018.
Nenechte si tuto příležitost ujít, kdoví kdy se opět podaří prezentovat tato dvě unikátní díla pohromadě.

Život aristokratických dětí / Poznejte svět aristokratických dětí

Po dvě stě letech se na hlučínském zámku opět usídlila aristokracie. A nejen tak ledajaká. Z celého království sem přijely hračky šlechtických dětí, aby mohly být prezentovány na výstavě o výchově a vzdělávání urozených dětí od jejich narození až po dospělost. Už v raném věku se odlišoval svět chlapců a dívek jak při hře, tak při výuce a dalších činnostech. Nároky na vzdělání byly vysoké, právě tak jako na budování morálních a náboženských hodnot. Exponáty, které jsou na výstavě k vidění, jsou zcela autentické a často velmi vzácné. Návštěvníci uvidí technické hračky z přelomu 19. a 20. století, historické učební pomůcky a sportovní potřeby, puzzle z roku 1880 nebo naučné a vzdělávací stolní hry. Dívky jistě zaujmou malé porcelánové servisy i celé kuchyňky. Zajímavé pro současné děti bude zjištění, že bohaté děti byly často velmi přísně vedeny a pamlsky dostávaly jen občas a za odměnu. Zcela běžně se domluvily několika jazyky, a ještě zvládaly společenské chování.

Výstava bude k vidění na hlučínském zámku od 3. 12. tohoto roku a potrvá až do 4. 2. 2018.Píšť - Sportovně rekreační areál k pronájmu

Datum konání: 1. 12. 2017

Obec Píšť nabízí k pronájmu Sportovně rekreační areál

V areálu se nachází dva venkovní bazény, beach volejbalové hřiště, minigolf, venkovní posezení a stylová restaurace s celoročním provozem.

Podrobnosti...Hněvošice - Varhanní koncert

Datum konání: 10. 12. 2017

Obec Hněvošice a farnost Hněvošice Vás srdečně zvou na Varhanní koncert v 2. adventní neděli 10. prosince 2017 v 15 hodin v kostele Krista - Dobrého pastýře v Hněvošicích.

Pozvánka...Ostrava - Řídím bez opice 2017

Datum konání: 12. 11. 2017

Dne 12. listopadu 2017 moravskoslezští policisté zrealizují již popáté preventivní akci „Řídím bez opice“ v době od 8:00 hod. do 18:00 hod. v Centru bezpečné jízdy Ostrava, ul. Palackého 1114.

Cílem projektu je snížení protiprávních jednání pod vlivem alkoholu či drog v souvislosti s řízením motorových vozidel. Cílovou skupinou jsou žáci autoškol, začínající řidiči a široká veřejnost.

Plakát...Hlučín - Přednáška "O šlechtění květin"

Datum konání: 7. 10. 2017

Specilizovaná ZO ČZS Iris Hlučín vás zve na přednášku Zdeňka Seidla "O šlechtění květin" aneb "Kosatce z Hlučína".

Přednáška se uskuteční 7.11.2017 v 17:00 hodin v Zámeckém klubu Muzea v Hlučíně.

Plakát...Ostrava - Festival patchworku 2017

Datum konání: 3. 11. 2017 - 4. 11. 2017

Kulturní dům K-TRIO pořádá 3. a 4. listopadu tradiční   Festival patchworku

Nádherná a tvořivá atmosféra vás okouzlí. Ve dvou dnech autorky  z celé České republiky i Polska vystaví patchworkové deky od nejmodernějších trendů až po klasické oblíbené provedení. Potěší vás i milé drobnosti, polštáře, dekorativní ozdoby i oděvní doplňky. Přímo na místě předvedou některé technické postupy a poradí jak na to. Techniku patchworkové tvorby si můžete i sami vyzkoušet při ruční výrobě vánočních dekorací. Uvidíte i nejmodernější šicí stroje, které umí malé zázraky. Objevíte kouzlo plstění vlny, práci na tkalcovském stavu, ručně vyráběné svíčky a krásné, ručně vyráběné drobnosti a oděvní doplňky které potěší. V sobotu navíc budete mít jedinečnou příležitost vidět tvorbu přední brněnské návrhářky Ivety Nedomové http://www.nedomova.cz/, která představí svou kolekci z přírodních materiálů.

Pokud propadnete kouzlu této techniky, můžete si vyzkoušet a nakoupit pomůcky a materiály, které v běžných obchodech nejsou k sehnání. A jestli nevíte jak na to a chcete se naučit víc, nabízíme odborné kurzy.

Festival patchworku Vás potěší, na své si zde přijdou ti, kteří se chtějí něco naučit, ale i ti, kteří si chtějí jen prohlédnout nádherné výrobky, načerpat tvořivou atmosféru, případně nakoupit dárky pro své blízké.

Navíc pro nadšence této textilní techniky je vyhlášena soutěž o nejhezčí patchworkovou deku. Tři výherci získají zajímavé ceny ke své další činnosti. O nejhezčích výrobcích budou rozhodovat návštěvníci výstavy.

Informace a přihlášky do kurzů  najdete na www.kzoj.cz

Plakát...Šilheřovice - Gulášfest 2017

Datum konání: 28. 10. 2017

Obec Šilheřovice zve všechny milovníky dobrého jídla a pití na Gulášfest 2017 který se uskuteční 28.10. od 17:00.

Vaří Včelaři, Unie rodičů, Sokol, Důchodci, Hasiči, Rybáři.

Přijďte vybrat nejlepší guláš.

Plakát...Nabídka práce - Lanex

Datum konání: 16. 10. 2017

LANEX a.s. příjme zaměstnance na pozice dělník/ce ve výrobě.

Co budete dělat:

 • obsluhovat strojní zařízení vyrábějící lana, šňůry a vlákna

Co požadujeme:

 • ochotu pracovat ve směnném režimu
 • manuální zručnost, fyzickou zdatnost
 • dobrý zdravotní stav bez omezení

Co nabízíme:

 • pracovní smlouvu na dobu 1 roku s možností prodloužení na dobu neurčitou
 • základní měsíčně mzdu + prémie dle výkonu a kvality práce + příplatky za odpolední a noční směny, př. víkendové směny
 • 21 dnů dovolené + 4 dny pracovního volna
 • příspěvek na penzijní připojištění ve výši 2% z hrubé mzdy
 • příspěvek na stravování v podnikové jídelně
 • pitný režim na pracovišti
 • firemní akce

Více se dozvíte:
na telefonním čísle 725 519 336 a 553 751 368, www.lanex.cz/kariera
nebo na alena.sedlackova@lanex.czBolatice - Hledání Boží vůle

Datum konání: 23. 10. 2017

Přednáška Hledání Boží vůle se koná v pondělí 23. října od 17:45 v Opavě v kostele sv. Vojtěcha, od 20:00 v Bolaticích v kostele sv. Stanislava. Přednáší Veronika Barátová.

Plakát...