Darkovice
moravskoslezský kraj

Mapa

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Oznámení okolních obcí

Oznámení okolních obcí


Kravaře - Evropská noc pro netopýry na zámku v Kravařích

Datum konání: 29. 8. 2020

Nenechte si ujít Evropskou noc pro netopýry v pátek 28. srpna na zámku v Kravařích. Čeká na vás zajímavé vyprávění o životě netopýrů, připraveny budou také dílničky a hry pro děti.

V případě příznivého počasí se s námi můžete večer vydat na pozorování netopýrů do zámeckého parku.

Plakát...Bělá - Bělský okruh 2020

Datum konání: 19. 9. 2020

Obec Bělá Vás zve na MTB závod "Bělský okruh".

Plakát...Svatováclavský hudební festival 2020

Datum konání: 3. 9. 2020

Dovolte nám Vás pozvat na Svatováclavský hudební festival. Vybrat si můžete z několika termínů v Ostravě, Ludgeřovicích, Hlučíně, Dolním Benešově a Opavě.

Pozvánka - Ostrava, Ludgeřovice, Hlučín
Pozvánka - Dolní Benešov, Ludgeřovice, OpavaMoravskoslezsko - Dny rodin 2020

Datum konání: 29. 7. 2020

Moravskoslezský kraj pro vás připravil akci s názvem "Dny rodin". Během září vezměte své děti a navštivte s nimi zdarma krásná místa našeho kraje.

Pozvánka...Děhylov - Ukončení rekonstrukce cyklostezsky

Datum konání: 29. 7. 2020

Obec Děhylov dokončila rekonstrukci části cyklostezky v délce cca 1 km v oblasti mezi rybníkem Štěpán a řekou Opava.

Podrobnosti...Kravaře - Zámecká expozice opět ožila

Datum konání: 20. 6. 2020

30. května zahájili v Kravařích turistickou sezónu a tím zpřístupnili zámek, tedy i stálou zámeckou expozici, všem návštěvníkům.

V letošní turistické sezóně má kravařský zámek navíc připraveno hned několik novinek. Tou první je, že prohlídkový okruh doplnili novou unikátní výstavou „Hračky ze zámku a podzámčí“, kde si budou moci návštěvníci prohlédnout historické hračky z období kolem roku 1900.

Koho zaujala tato pozvánka na kravařský zámek, může jej přijet navštívit od úterý do neděle, mezi 10.00 a 17.00 hodinou. Komentované prohlídky s průvodcem začínají vždy v celou hodinu a trvají zhruba 45min.

Pozvánka - prohlídky zámku
Pozvánka - výstava hračekFestival kultury a hlučínských řemesel 2020

Datum konání: 12. 7. 2020

Festival kultury a hlučínských řemesel proběhne v neděli 12. 7. 2020 od 14,00 hod. na Mírovém náměstí v Hlučíně.

Plakát...Hlučín - Poděkování charity

Datum konání: 20. 5. 2020

Dopis od ředitele charity Hlučín s poděkováním za podporu během karantény.

Poděkování...Hlučínsko - Spanilá vyjížďka

Datum konání: 6. 6. 2020

Auto Moto Club Kravaře srdečně zve nejen nadšence historických vozidel na Spanilou vyjížďku, v sobotu 6.6.2020 od 14:00 hodin u zámku v Kravařích.

Podrobnosti...Děhylov - Rekonstrukce cyklostezky

Datum konání: 11. 5. 2020

Rekonstrukce cyklistické trasy Jantarové stezky
V období od 11. 5. 2020 do 19. 7. 2020 bude obec Děhylov provádět rekonstrukci povrchu cyklistické trasy podél řeky Opavy v úseku od výpustě rybníku Štěpán směrem k Děhylovu. Rekonstrukci cyklistické trasy bude provádět firma Ostravské stavby a.s. a tuto stavbu bude, vedle obce Děhylov, spolufinancovat také Moravskoslezský kraj. Vzhledem k technologii prováděné rekonstrukce a k bezpečnosti pracovníků firmy i turistů bude po dobu rekonstrukce tento úsek uzavřen.

Proto Vám, po dobu výstavby, nabízíme náhradní turistickou trasu mezi Martinovem a Děhylovem. Tato náhradní trasa vede po místních a účelových komunikacích a je po celé své délce označena. Je vyhrazena pouze pro pěší a cykloturisty. Ze strany od Martinova začíná odbočkou z ulice Na pastvisko. V Děhylově pak končí u železničního přejezdu, kde navazuje na současnou cyklostezku ve směru k Loděnici (viz. přiložena mapka – trasa je zvýrazněna červeně). Žádáme důrazně o dodržování přechodného dopravního značení, které zakazuje vstup a vjezd do prostoru staveniště. Nevystavujte sebe ani své děti zbytečnému riziku.

Děkujeme Vám všem za pochopení a toleranci k přechodnému snížení komfortu turistiky v této části. Náhradou všem pak bude opravený úsek cyklostezky, který je v havarijním stavu.

Mapa objížďky...