Darkovice
moravskoslezský kraj

Mapa

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Oznámení okolních obcí

Oznámení okolních obcí


Hlučín - Zahradní slavnost

Datum konání: 7. 9. 2019

Spolek Jonáš, z.s. a Základní škola, Hlučín, Gen. Svobody 8, příspěvková organizace vás zvou na Zahradní slavnost pro děti s handicapem a osoby o ně pečující. Akce je určena také široké veřejnosti.

Pozvánka...Kravaře - Kravařský odpust

Datum konání: 22. 8. 2019

Město Kravaře Vás zve na další ročník Kravařského odpustu, který se uskuteční od čtvrtku 22. srpna do pondělí 26. srpna v areálu Mezivodek.
Kromě pouťových atrakcí bude připraven bohatý doprovodný program. V pátek vystoupí kapely Easy steps a Golden Hits. V sobotu se můžete těšit na kapelu FiHa, Jakuba Děkana & band a Nabooband. Slavnostní mše svatá proběhne v neděli v 10:00 hod. v chrámu sv. Bartoloměje v Kravařích. Odpoledne vystoupí Slezská kapela, R.U.M., Turbo a DJ Baluu. Pondělí bude patřit Cimbálové muzice Wajdovci, Stanley´s Dixie Street Band, Anetě Langerové a DJ Honzu Gavelčíkovi. Nebude chybět ani tradiční ohňostroj.

Plakát...Bělá - Den bot

Datum konání: 7. 9. 2019

Jedná se o pochod na boso lesními stezkami a smyslovým chodníčkem. Start pochodu je v sobotu 7.9. v 15:00 na hřišti TJ Sokol Bělá.

Plakát...Chuchelná - prodej částí pozemků

Datum konání: 31. 8. 2019

Záměr obce Chuchelná o prodeji částí pozemků obce Chuchelná k výstavbě rodinných domů. Termín podávání žádosti je do 31.8.2019.

Podrobnosti...Hlučín - Ztráty a nálezy - nález lodního motoru

Datum konání: 13. 8. 2019

Minulý týden byl do evidence ztrát a nálezů v Hlučíně odevzdán nález lodního motoru, nalezeného u břehu hlučínské štěrkovny.

Majitel se o něj může přihlásit tam.Bohuslavice - Rybářské závody

Datum konání: 1. 9. 2019

Rybářský spolek Bohuslavice vás zve na Rybářské závody v neděli 1.9.2019 v 7:00 hodin na Špakovském rybníku.

Pozvánka...Kravaře - Oldtimer parade

Datum konání: 10. 8. 2019

Auto moto club Kravaře z.s. Vás zve na přehlídku historických vozidel - OLDTIMER PARADE. Připraveny budou soutěže elegance historických vozidel spojené s dovednostními ukázkovými jízdami účastníků a soutěž závodních vozidel o nejkrásnější zvuk. Akce se uskuteční v sobotu 10. srpna 2019 od 9:00 hod. na zámku v Kravařích. Po celý den bude zajištěno občerstvení a bohatý doprovodný program.

Program...Opava - Staré recepty

Datum konání: 31. 8. 2019

Staré rodinné recepty jsou poklady. Podělte se o ně.

Zapisovala si vaše maminka či babička recepty? Předává se u vás v rodině po generace tradiční recept: Podělte se o ně s námi!

Tak zní výzva přicházející z Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.

Cílem je záchrana receptů tradičních pokrmů, včetně těch nejobyčejnějších.

Podrobnosti...Píšť - Odpust

Datum konání: 10. 8. 2019

V obci Píšť se budou konat 9.-12.8.2019 tradiční odpustové slavnosti. V příloze naleznete program odpustových slavností před obecním úřadem. Můžete se těšit na odpustový nedělní koncert duchovní hudby a odpustovou zábavu na hřišti TJ Slavia Píšť.

Program...Pozvánka na seminář monitoring eroze

Datum konání: 29. 8. 2019

Ministerstvo zemědělství si Vás ve spolupráci se Státním pozemkovým úřadem, Státním zemědělským intervenčním fondem a Výzkumným ústavem meliorací a ochrany půdy, v.v.i. dovoluje pozvat na seminář:
„Monitoring eroze“, který se uskuteční 29. srpna 2019 od 10:00 hod. v budově Ministerstva zemědělství, zasedací sál č. 400

Cílem semináře je informování o nástroji Monitoringu eroze ve vazbě na protierozní ochranu půdy. Účastníci budou seznámeni nejen s obecnými principy fungování Monitoringu, ale budou poskytnuty i praktické návody, jak se do systému zapojit a přispět k řešení dopadů erozních událostí.

Pozvánka...