Darkovice
moravskoslezský kraj

Mapa

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Oznámení okolních obcí

Oznámení okolních obcí


Hlučín - Ztráty a nálezy - nález lodního motoru

Datum konání: 13. 8. 2019

Minulý týden byl do evidence ztrát a nálezů v Hlučíně odevzdán nález lodního motoru, nalezeného u břehu hlučínské štěrkovny.

Majitel se o něj může přihlásit tam.Bohuslavice - Rybářské závody

Datum konání: 1. 9. 2019

Rybářský spolek Bohuslavice vás zve na Rybářské závody v neděli 1.9.2019 v 7:00 hodin na Špakovském rybníku.

Pozvánka...Kravaře - Oldtimer parade

Datum konání: 10. 8. 2019

Auto moto club Kravaře z.s. Vás zve na přehlídku historických vozidel - OLDTIMER PARADE. Připraveny budou soutěže elegance historických vozidel spojené s dovednostními ukázkovými jízdami účastníků a soutěž závodních vozidel o nejkrásnější zvuk. Akce se uskuteční v sobotu 10. srpna 2019 od 9:00 hod. na zámku v Kravařích. Po celý den bude zajištěno občerstvení a bohatý doprovodný program.

Program...Opava - Staré recepty

Datum konání: 31. 8. 2019

Staré rodinné recepty jsou poklady. Podělte se o ně.

Zapisovala si vaše maminka či babička recepty? Předává se u vás v rodině po generace tradiční recept: Podělte se o ně s námi!

Tak zní výzva přicházející z Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.

Cílem je záchrana receptů tradičních pokrmů, včetně těch nejobyčejnějších.

Podrobnosti...Píšť - Odpust

Datum konání: 10. 8. 2019

V obci Píšť se budou konat 9.-12.8.2019 tradiční odpustové slavnosti. V příloze naleznete program odpustových slavností před obecním úřadem. Můžete se těšit na odpustový nedělní koncert duchovní hudby a odpustovou zábavu na hřišti TJ Slavia Píšť.

Program...Pozvánka na seminář monitoring eroze

Datum konání: 29. 8. 2019

Ministerstvo zemědělství si Vás ve spolupráci se Státním pozemkovým úřadem, Státním zemědělským intervenčním fondem a Výzkumným ústavem meliorací a ochrany půdy, v.v.i. dovoluje pozvat na seminář:
„Monitoring eroze“, který se uskuteční 29. srpna 2019 od 10:00 hod. v budově Ministerstva zemědělství, zasedací sál č. 400

Cílem semináře je informování o nástroji Monitoringu eroze ve vazbě na protierozní ochranu půdy. Účastníci budou seznámeni nejen s obecnými principy fungování Monitoringu, ale budou poskytnuty i praktické návody, jak se do systému zapojit a přispět k řešení dopadů erozních událostí.

Pozvánka...Hlučínsko - Soutěž Poznávání Hlučínska a polských gmin

Sdružení obcí Hlučínska a polské gminy Kietrz a Krzanowice vyhlašují ve dnech 1.7. - 31.8.2019 soutěž "Poznávání Hlučínska a polských gmin".

Navštivte a vyfotografujte se u vybraných kulturních, historických a přírodních zajímavostí na území obcí a měst Hlučínska a polských gmin. Zodpovězte soutěžní otázky a vyhrajte zajímavé ceny!

Plakát...
Pravidla soutěže...
Pracovní listy soutěže...Bolatice - Country festival "Bolatické Křeménky"

Datum konání: 3. 8. 2019

Obec Bolatice ve spolupráci s Mysliveckým sdružením Křeménky pořádají Country festival "Bolatické Křeménky" v soboru 3.8.201. od 14:30 hodin.

Vstupné 200,- v předprodeji, 250,- na místě.

Pozvánka...
Pozvánka Nedvědi...Kravaře - Zámecké pivní slavnosti

Datum konání: 13. 7. 2019

Město Kravaře, oddělení kultury Vás zve na další ročník Zámeckých pivních slavností, které se uskuteční v sobotu 13. července od 14:00 hod. na zámku v Kravařích. Kromě pestré pivní nabídky se návštěvníci mohou těšit na skvělý program, ve kterém vystoupí ANNA K., Country s.r.o., Golden Hits, a večer bude patřit kapele DRIVE. Vstupné je zdarma.

Pozvánka...Rohov - Letní kino a odpust

Datum konání: 29. 6. 2019

Obec Rohov zve všechny místní i přespolní na odpust a letní kino.

Plakát na letní kino...
Plakát na odpust...