Darkovice
moravskoslezský kraj

Mapa

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Oznámení okolních obcí

Oznámení okolních obcí


Darkovičky - Dožínky

Datum konání: 19. 8. 2017

Již osmý ročník dožínek v Darkovičkách se bude konat v sobotu 19. srpna. Městská část Hlučína zároveň oslaví 640 let od svého založení. Na slavnosti bude také vystaven zrenovovaný, historický pohřební kočár. Dožínky začnou ve 13 hodin tradičně mší svatou v místním, stylově vyzdobeném, kostele. Ve 14 hodin vyjde za doprovodu hudby Weissovanky  krojovaný průvod z ulice Kozmické. Pojede v něm i zemědělská technika. Průvod se odebere na místní fotbalové hřiště, kde se bude konat dožínková slavnost.Hlučín - Štěrkovna Open Music

Datum konání: 28. 7. 2017 - 29. 7. 2017

Multižánrový hudební festival Štěrkovna Open Music, jehož XIII. ročník se uskuteční v pátek a v sobotu 28. a 29. července, láká návštěvníky na zvučná jména muzikantů i neopakovatelnou atmosféru Hlučínského jezera. Se svými 15 tisíci návštěvníky patří festival, jehož generálním partnerem je i letos město Hlučín, k největším hudebním akcím na Opavsku. Hlavními hvězdami dvoudenního svátku určeného pro celé rodiny budou Vojta Dyk s B-Side Bandem, písničkářka Aneta Langerová, kapela Tata Bojs nebo německo-americká skupina N.O.H.A.
"Moc se do Hlučína těšíme, tamní festival má vždycky skvělou atmosférou umocněnou prostředím na březích jezera," řekl zakladatel kapely a saxofonista Philipe Noha.
Jedinečný zážitek přinese i projekt Bohemia, který přibližuje lidovou hudbu v moderním aranžmá. „Projekt uvádíme živě jen na výjimečných místech a velmi zřídka. Hráli jsme ho v Praze na křtu desky Burian - Bohemia v Meetfactory a také na Expo v Miláně. Hlučínský festival tak bude výjimečný,“ prozradil Jiří Burian.
Chybět nebude ani souboj kapel Balkan Battle Live, který loni patřil k vrcholu festivalu. Letos se proti sobě postaví pražská kapela Circus Problem a rumunská jazz dechovka Fanfare Ciocârlia. V originálním nástrojovém složení bude hrát i kapela Limetal sestávající z bývalých členů kapely Citron. Vystoupí v doprovodu dudáka a smyčcového tria.
Specialitou hlučínského festivalu bude i druhým rokem scéna určená pro seniory, situovaná do zahrady nedalekého Domova pod Vinnou horou, letos nazvaná Odpoledne plné šlágrů aneb un a ona se baví. V pátek od 14 hodin na ní vystoupí Karel Kahovec se skupinou George & Beatovens a opět kapela Dandy Band, která měla loni velký ohlas. Vstup je zdarma.
Areál Hlučínského jezera poskytuje prostor nejen k vytvoření dvou rovnocenných hudebních scén, ale i pro bohatý doprovodný program. Na děti bude čekat ČEZ Cirkulum Art scéna, o osvěžení se postará plážový bar, chybět nebude ani zóna s řadou stolních her nebo místo vyhrazené pro odpočinek a relaxaci.
Vstupenky na festival lze zakoupit online z pohodlí domova v síti Ticketstream, v hlučínské Hospodě 56, v opavské prodejně Sluna a také v Informačním centru Hlučín v budově zámku. Cena dvoudenní festivalové permanentky je v předprodeji aktuálně za 590 korun, na místě bude stát dvoudenní vstup 650 korun, páteční vstupenka přijde na 400 a sobotní na 450 korun.

Aktualizace 27.7.:
Den před zahájením festivalu Štěrkovna Open Music tady máme ještě jednu skvělou zprávu. Honza Kamrad z Hlučínska, dlouholetý student Základní umělecké školy P. J. Vejvanovského Hlučín, si v sobotu 29. července na festivalu zazpívá slavnou píseň kapely Blue Effect Slunečný hrob. Vystoupí se skupinou 5P Luboše Pospíšila, která přiveze na festival vzpomínkový koncert na Radima Hladíka. Kytarista, skladatel a zakládající člen Blue Effectu Radim Hladík zemřel loni v prosinci po těžké nemoci, kapela poté ukončila svou činnost. 

Čtyřiadvacetiletý Jan Kamrad, který v současnosti studuje práva a novinařinu, hraje a zpívá s několika lokálními skupinami, například s hlučínskou cover kapelou Kakaczech. Právě s ní už Slunečný hrob několikrát zpíval. Skupina 5P ho přizvala ke spolupráci poté, co slyšela jeho nahrávky. Rozhodla se podpořit místní talent.  
„Na vystoupení s výbornými muzikanty se hodně těším. Předpokládám, že kotel v publiku bude na známá jména přece jen větší, než míváme na našich koncertech, tak věřím, že to bude zážitek,“ řekl Honza Kamrad. 
Po Hance Paskudové z Hlučína, která si loni zazpívala s kapelou Chinaski, je Honza Kamrad druhým lokálním zpěvákem, který na Štěrkovně Open Music dostane příležitost představit se festivalovému publiku po boku notoricky známých a populárních muzikantů. V příloze najdete fotografii mladého zpěváka, která pochází z jeho archivu a je volně k dispozici médiím v souvislosti s informováním o této události. 

XIII. ročník festivalu Štěrkovna Open Music startuje na březích Hlučínského jezera v pátek 28. července a bude se konat dva dny. Na místě budou k dostání jak permanentky na oba dny, tak vstupenky na každý den zvlášť. Bohuslavice - Anenské slavnosti

Datum konání: 28. 7. 2017 - 30. 7. 2017

Obec Bohuslavice a Bohuslavický oříšek vás zve na X. Annenské slavnosti od pátku 28.7. do neděle 30.7.2017 do Bohuslavic. Po celou dobu bude také probíhat v sálu KD výstava obrazů mladých malířů.

Pozvánka...Kravaře - Zámecké pivní slavnosti

Datum konání: 10. 7. 2017

Město Kravaře, oddělení kultury Vás zve na další ročník Zámeckých pivních slavností, které se uskuteční již tuto sobotu 15. července od 14:00 hod. na zámku v Kravařích. Kromě pestré pivní nabídky se návštěvníci mohou těšit na netradiční prohlídky zámeckého muzea, děti si mohou užít připravených atrakcí a soutěží. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program, ve kterém vystoupí kapely Stanley´s dixie street band, Graphit, BosoBos, dechová kapela Prajzovanka, country kapela Karavana, večer bude patřit kapele D.ROCK a DJ Mirku Komárkovi. Vstupné je zdarma.

Pozvánka...Šilheřovice - Pivní slavnosti

Datum konání: 15. 7. 2017

Obec Šilheřovice Vás zve na Pivní slavnosti dne 15.7.2017 od 14:00 hodin v areálu Bamšula.

Pozvánka...Vrbka - Mastné huby

Datum konání: 1. 7. 2017

Obec Služovice-Vrbka vás zve na akci "Mastné huby" dne 1.7.2017 v areálu hasičské zbrojnice od 16:00 hodin.

Pozvánka...Markvartovice - omezení provozu

Datum konání: 12. 6. 2017

Upozornění všem řidičům, kteří projíždějí přes obec Markvartovice :

Od pondělí 12.6.2017 začne oprava povrchu silnice III/4697 Markvartovice - průtah.

Prosím Vás o trpělivost a ohleduplnost jak s ostatními účastníky provozu, tak s pracovníky na silnici - doprava bude sváděna do 1.pruhu a průjezd bude řízen semafory.

Doba opravy je plánována na cca 2 měsíce .

Ing. Pavel Myslivec
starosta obce MarkvartoviceZábřeh - Dětský den na letišti

Datum konání: 24. 6. 2017

Slezský aeroklub Zábřeh pořádá 24.6. od 11:00 akci pro celou rodinu - Dětský den na letišti.

Plakát...

 Hlučín - Muzejní noc

Datum konání: 9. 6. 2017

Vážení příznivci,

pátek 9. června 2017 otevřou Muzeum Hlučínska a Městská knihovna v Hlučíně své prostory v netradičním čase a nabídnou program v rámci akce „Muzejní noc na hlučínském zámku“. Návštěvníci se mohou těšit na komentované prohlídky, kouzelnické vystoupení, workshop zdobení klobouků i exkurzi knihovnou.

Brány zámku se veřejnosti otevřou v 18 hodin. Podrobný časový harmonogram naleznete v příloze.Dolní Benešov - Hudební jaro na Hlučínsku

Datum konání: 10. 6. 2017

Kulturní dům Dolní Benešov pořádá pod záštitou města "Hudební jaro na Hlučínsku".
Jedná se o mezinárodní přehlídku mládežnických dechových orchestrů a mažoretek.

Podrobnosti...